Kniha návštev


Jakub Mrocek

Jakub Mrocek | Člen SAFP pred týždňom

Vlado, vazime si ze sledujete dianie na nasom webe. V ramci asociacie sme si dohodli nove pravidla na pridavanie komentarov pod fotky. Nasi clenovia si budu moct vybrat, ci dovolia pridavat komentare navstevnikom pod svoje fotky, alebo nie. Zmena bude implementovana v dohladnom case. Za seba viem povedat, ze kazdy komentar pod fotkou ma potesi a vynimkou nie su ani kriticke komentare - ved vdaka nim sa viem zlepsovat. Musia vsak byt formulovane slusne a vecne, k comu budeme vyzyvat vsetkych navstevnikov.

Jakub Mrocek

Jakub Mrocek | Člen SAFP pred týždňom

Dobry den, Lubo, pravy klik nad fotkami je zablokovany z dovodu ochrany fotiek pred stiahnutim. Fotky sa ale daju jednoducho a rychlo prezerat po ich rozkliknuti stlacanim sipiek na klavesnici (sipka doprava pre zobrazenie nasledujucej fotky a sipka dolava pre zobrazenie predchadzajucej fotky). Pokial si chcete otvorit fotku na novom okne, staci pri kliknuti na nahlad v galerii stlacit tlacidlo CTRL - detail fotky sa potom otvori na novom okne. Verim, ze pri prehliadani nasho webu v buducnosti uz budete mat iba pozitivne skusenosti.

Pavol Bukovan

Pavol Bukovan | Člen SAFP pred 3 týždňami

O pár dní je členská schôdza a verím, že sa dočkáte odpovedí na vaše otázky v najbližšej dobe :)

Vlado

Vlado | Návštevník pred mesiacom

Lubo tu ti nikto neodpovie. Styri mesiace cakame na admina vraj foti na Islande. Mal spustit kometare pod fotkami pre verejnost a ine nove veci v novej forme. Niektorym clenom sa podarilo asi presadit aby sme fotky nemohli komentovat. Komentuju si ich medzi sebou :-D Žiadna kritika, lestia si ega. Slovenskí "fotografi " samozrejme cest vynimkam ale tych je menej ako safranu. Pre mňa velke sklamanie!

Lubo

Lubo | Návštevník pred mesiacom

Zdravim, preco mate zakazany pravy klik na vasich strankach? Dost to pri prezerani zdrziava. Pre mna je jednoduhsie ked si fotky pootvaram v kartach a postupne ich prezeram, ako sa po kazdej vracat spat a klikat na novu.

Marian Zelina

Marian Zelina | Návštevník pred 5 mesiacmi

Pan Fabry, cakame na admina - programatora, ktory momentalne foti na Islande. Ked sa vrati tak to spojazdnime v novej forme. Vypnut naprogramovane trva urcite kratsie ako naprogramovat nove veci. Prosim o trpezlivost a slusnost v komentovani. Dakujem.

Anton Fábry

Anton Fábry | Návštevník pred 5 mesiacmi

Ked ste tak rychlo dokazali zakazat kometare tak prečo trva tak dlho zrusenie toho primitivneho zakazu? To čo chcete cakat na vyrocnu schodzu? Objavi sa tu jeden kritik ktory napise ako to vyzera v skutocnosti a hned sa pokakate.

Vladimír Sabo

Vladimír Sabo | Člen SAFP pred 5 mesiacmi

Vážení páni Tibor Farkaš a Slavo Balko, oznamujem vám, že text, ktorý je uvedený pod hlavičkou Vladimír/návštevník som nepísal ja . Neviem kto je jeho autor. Včera som sa vrátil zo zahraničia a na stránke som nebol 10 dní. Nebol som ani inciátorom ukončenia komentárov pod fotografiami.Pridal som sa však ku hlasom, ktoré boli proti uverejňovaniu dehonestujúcich a urážajúcich komentárov. Nemám nič proti komentárom v duchu objektívnej a konštruktívnej kritiky po mailovom prihlásení sa, tak ako je to aj na iných fotografických stránkach. Chcem aby táto moja poznámka bola bodkou za nekonečným príbehom, do demokratického rozhodnutia schôdze SAFP, tak ako to oznámil pán predseda MUDr.Zelina. Želám všetkým pokoj v duši, vzájomnú prajnosť, dobré svetlo a ostré zábery... S úctou Vlado Sabo v.r.

Marian Zelina

Marian Zelina | Návštevník pred 5 mesiacmi

Pan Balko v poriadku, je to Vas nazor. Dalej to nejdem rozvadzat. Budeme debatovat pod fotkami ked to doriesime v asociacii. Krasne svetlo si zasluzia vsetci!

Slavo

Slavo | Návštevník pred 5 mesiacmi

Viete čo pán doktor Zelina? Vôbec ste sa nemali prispôsobiť plačúcej menšine a komentovanie fotiek návštevníkmi ste mali ponechať! P. Sabo má v profile vycapené, že fotografuje 27 rokov, wild fotografii sa venuje 12 rokov. Nemyslíte si, že je to dosť dlhá doba na to, aby zvládol vyrovnanie horizontu, doostrenie a podobné primitívne fotografické záležitosti alebo ho mám považovať za začínajúceho fotografa a zohľadňovať pri kritike fotografii jeho posun v čase? Píšete, že možno bol kalužiak rozostrený na určitých miestach a ja vám tvrdím, že nebol ostrý vôbec! Následne po mojom komentári ju zbabelo zmazal. Takéhoto človeka konštruktívna kritika nikdy neposunie ďalej a bude prvý, ktorý si zaškrtne voľbu...zakázať nečlenom komentovať fotky. Má predsa kúpený drahý fotoaparát a objektív s priemerom ako ropovod družba, s ktorým je nemožné urobiť zlú fotku, tak čo si to tu dovoľuje nejaký Slavo kritizovať? Treba mu to zakázať! A práve na toto ste sa znížili a pre istotu ste potrestali všetkých návštevníkov super rýchlym zákazom! Toto bol posledný komentár v knihe návštev pokým sa žiadny komentár nebude týkať mojej osoby, dávam vám svoje slovo a pevne verím, že čoskoro budeme debatovať pod fotkami a nie v knihe návštev. Prajem krásne svetlo, zvlášť chlapcom na Liptove, tí si ho zaslúžia najviac. Slavo Balko

Marian Zelina

Marian Zelina | Návštevník pred 5 mesiacmi

Clenovia, neclenovia. bez toho, aby som sa rozpisoval o mojom pohlade na fotografiu prirody chcem vsetkych clenov SAFP poziadat, ako aj navstevnikov naseho webu, aby upustili od nezmyselnych textov, ktore tu hromadia. Na nasledujucej clenskej schodzi sa dohodneme ako dalej s komentarmi pod fotkami. Moj osobny nazor je, ze kritika patri vsade, pod kazdu fotografiu. A to aj od neclenov. Navrh zvolit si clenom moznost komentaru pod fotku neclenom sa mi zda elegantne riesenie. Budem sa tym urcite na schodzi zaoberat. Co sa tyka uz napisanej kritiky, je potrebne poznat vyvoj daneho fotografa od zaciatku a zvolit senzitivnejsi sposob komentovania, nakolko vacsinu ludi zenie vpred pozitivna kritika. Kaluziak je mozno rozostreny na urcitych miestach, ale vidim vyrazny posun v uhle snimania, fotografia ma slusne svetlo a podobne. Vsetko sa da napisat rozumne. Asociacia (SAFP) ma okrem zdruzovania fotografov aj edukovat ludi (zacinajucich fotografov) v tomto smere a pri kritike zohladnovat ich posun v case. Na druhej strane si myslim, ze konstruktivna kritika od neclenov nas vsetkych moze posunut dalej. Admin bude momentalne cca mesiac mimo SK, po jeho navrate budeme riesit navrh komentovania fotiek kompromisnym riesenim. Zelam vsetkym clenom aj neclenom prijemne letne dni.

Slavo

Slavo | Návštevník pred 5 mesiacmi

Vladino to chce kľud! Myslím, že nebrýzgam ako si myslíš. Neviem, čo si myslel tými dvomi pánmi teoretikmi a netuším prečo by som ich mal poznať. Keď ťa to uspokojí, tak Tibor mi robil projektovú dokumentáciu na stavbu a poznám ho viac ako architekta . Inak sa volám Slavomír Balko som z Trenčína, nenájdeš ma na FB ani na Instagrame NIKDE lebo na také zbytočnosti nemám čas, takže nelustruj internet, nenájdeš ma. Moje odborné vzdelanie? Neviem načo to potrebuješ, ale dobre teda, keď si ma už vyzval: VŠ technická v BA. Jardo Praženka Neodpovedal si mi na otázky, ale to nevadí, kašli na to. Objektív ktorý spomínam nie je môj, ale viem aké "nereálne" pozadia vytvára na rozdiel od tvojho. Ja by som bol najradšej keby sa zrušil ten nezmyselný zákaz urazených fotografov a to zákaz komentovania fotiek NEčlenmi. Musíte si uvedomiť, že uverejnením fotky idete s kožou na trh a tiež musíte počítať s tým, že niekto odváži napísať aj kritický komentár! Napríklad teraz mám chuť napísať pod Godálovu fotku medveďov aká je skvelá od zachytenia momentu až po technickú stránku, možno ešte trochu stiahnuť modrej, ale to je pri takejto momentke zanedbateľný detail. Písať to do knihy návštev sa mi to zdá nevhodné. Chcem týmto poprosiť admina, či by sa nedalo naprogramovať stránku tak, že by mal každý člen možnosť voľby, či chce aby mu niekto z verejnosti napísal niečo pod fotku. Aspoň by sa oddelili plevy od zrna a hneď by bolo jasné kto sa bojí kritiky, kto si chce čítať pod svojimi fotkami iba superlatívy od členov asociácie a kto sa nebojí konštruktívnej kritiky. Ja neverím, že napr. p. Godál, Dzivjak, Kalata, Mrocekovci atď sa boja, že im niekto napíše, že fotka je s prepáčením na hovno! Ďakujem, že sa týmto mojim návrhom budete aspoň zaoberať. S pozdravom váš večne "nespokojný" návštevník Slavo Balko

Tibor Farkaš

Tibor Farkaš | Návštevník pred 5 mesiacmi

Vlado, Vlado Ty sa nikdy nezmeníš! Radšej sa pouč z toho čo si sa o sebe dozvedel. Slavo nenapísal nič čo by nebola pravda. Na dobrú fotku niekedy nestačí ani špičková technika chce to aj fotografa.

Michal Stoklasa

Michal Stoklasa | Návštevník pred 5 mesiacmi

Ako malé deti, ako malé deti. Chalani naťahujete sa ako deti v škôlke, trošku zdravého rozumu a nadhľadu by to chcelo. Príjemný deň.

Vladimir

Vladimir | Návštevník pred 6 mesiacmi

Vážený pán Slávo, vyzval som Vás, aby ste sa predstavili, neurobili ste tak. vyzval som Vás, aby ste uviedli svoje odborné vzdelanie, neurobili ste tak. naopak brýzgate na moje meno a ryžujete "popularitu" výtvarného kritika fotografie. Viete, kto bol vôbec pán L.Noel, významný teoretik a učileľ fotografie, alebo pán T. Škandík z BA. Ak sa nepredstavíte, vyzývam admina , aby takéto Vaše výlevy zablokoval, bez ohľadu na to ako budete peniť!

Jaroslav Praženka

Jaroslav Praženka | Člen SAFP pred 6 mesiacmi

Slavo, ďakujem za milé oslovenie. Domnievam sa, že často nachádzaš vo veciach nesúlad, keďže si ich vysvetľuješ po svojom, tak zrejme začína a končí Tvoj osobný pohlaď na fotografiu iného autora. Dnes nie je ani moderná anonymná kritika a už vôbec urážanie skrývajúce za anonymitou. Dnes viacerí z nás si odnášajú z pobytu v stále sa vytracujúcej prírody tisíce fotografii, niektorí z nás si okrem toho nosia to najcennejšie v srdci, ale obávam sa Slávo, že Vy ste tam niečo stratili a to je možno slušnosť. Človek nikdy nedokáže vyrobiť verný obraz prírody, a ten Váš objektív so svetelnosťou 2,8 a pri čase uzávierky fotoaparátu 1/1000s Vás nikdy nenaučí vnímať skutočnosti z viac než dvoch strán. Želám všetko dobre, a ešte raz ďakujem.

Slavo

Slavo | Návštevník pred 6 mesiacmi

Milý Jaro začnem od konca, nie nechcem byť členom asociácie a pokiaľ viem, tak ešte nie si členom, takže čakaj kým sa ním staneš a potom ponúkaj. Nechápem prečo by som mal dostať BAN? Prečo by malo byť kritické hodnotenie ponižujúce? Chytrý sa z neho poučí a blbému je ho škoda písať. Nepleť si prácu s koníčkom! Vzhľadom na to, že vlastníš "iba" Canon EF 100-400 f/4.5-5.6L IS II USM, tak je pre teba ten neprirodzený bokeh cudzí, ale keby si vlastnil objektív so svetelnosťou 2,8, tak by si zase obhajoval "neprirodzené bokehy" No a ja neosočujem ani neurážam, iba napíšem, čo si myslím a vidím. Alebo chceš, aby som híkal ako somár nad fotkami , čo tu vkladá tvoj "učiteľ" Sabo? Sám sa má čo učiť, veď nevie na fotke zrovnať ani horizont, ani fotku jemne doostriť. O rozmazanej fotke tvrdí, že je ostrá, potom mu príde na pomoc Detko, ktorý ma hneď v prvej vete privíta, že som obyčajný vyrývač a usúdi, že som vtáky nikdy nefotil a vrcholom všetkého bolo, že mi začal vysvetľovať ako pri čase 1/1000s vzniká pohybová neostrosť vtáka kráčajúceho po vodnej hladine. Každá minca má dve strany, tak si ju otoč a pozri sa aj na tú druhú. Zdá sa ti aj teraz, že som niekoho urazil alebo osočoval?

Jaroslav Praženka

Jaroslav Praženka | Člen SAFP pred 6 mesiacmi

Osočovanie a urážanie nie je kritika, kritika pod fotografie patrí aj nepatrí. Je na autorovi fotografie ako sa rozhodne. Digitálna fotografia je dnes príliš rozšírená, spôsob zachytenia daného okamžiku je na každom z nás. Honba za ostrosťou fotografie a neprirodzeným bokehom je len dnešná móda. Veľa z nás skončia pri aranžovanej fotografie, a niektorí z nás sa neustále budu hnať za prirodzenosťou zobrazenia prírody, ktorá je všade vôkol nás. Kritické a ponižujúce hodnotenia pod fotografie chráneného vtáctva môže byť len výstrelok zaujatého ornitológa, či zaslepeného ochrancu prírody, ktorý pozná svoju prácu ale zabúda na prácu iného. Každý autor fotografie, uvádza svoj kontakt, je to tiež spôsob komunikácie. Nerozumiem prečo konkrétne Ty Slavo, nemáš BAN ale ak chceš byť členom asociácie, môžem si s Tebou vymeniť miesto.

Adam

Adam | Návštevník pred 6 mesiacmi

Krásne fotografie, veľmi sa mi ti oáči

Tibor Turza

Tibor Turza | Návštevník pred 6 mesiacmi

dobry den fotograf,ktory nevie ani zrovnat horizont nie je fotograf ale ...... sabo dal som ti jednotku, jamrich,godal,harvancik za 5 len skoda ze sa tu neda napisat komentar pod fotky