Kniha návštev


Ján Jendrej FORM SERVIS

Ján Jendrej FORM SERVIS | Návštevník pred 9 mesiacmi

Grafická príprava / výber z fotogalérie do nástenného a stolového kalendáre Poľovnícky rok 2022

Milan Fuňák

Milan Fuňák | Člen SAFP pred rokom

Jaro, ďakujem za info. Originál nová objímka mi došla 7.5. (17,50€ aj s kuriérom) a clonu som si objednal cez Aliexpres (3€), tá mi dôjde neskôr, pôvodnú som zatiaľ zlepil špec. lepidlom. Išlo mi hlavne o servis. Zoomovanie ide na dvoch miestach ťažšie,ale funguje, nesúri mi to,neskôr skúsim tvoje odporúčanie.Ešte raz ďakujem.

Jaroslav Praženka

Jaroslav Praženka | Člen SAFP pred rokom

Ja si myslím, že ebay je najlepšie riešenie, pripadne drahšie od priekupníkov z ebay zo Slovenska. Ja som nasiel od iShoot (legendárna originálna čínska značka) na ebay a na amazon.de (trochu drahšie) čo potrebuješ. Pripadne ak ide o opravu kontaktuj toho najlepšejšieho teda http://www.matunak.sk/, poradí aj telefonicky. Originál náhradne diely na Canon má aj servis https://www.awh.cz/, na staré veci už ani nie a je to drahé.

Milan Fuňák

Milan Fuňák | Člen SAFP pred rokom

Pozdravujem,chalani. Pri páde foťáku so statívom a objektívom (Canon 100-400 L IS USM) mi praskla statívova objímka (TRIPOD MOUNT RING B(W)), slnečná clona (ET- 83C) a ťažko sa manuálne posúva zoomovanie. Vie mi niekto poradiť, kde na SVK dostanem uvedené náhradné diely? Na nete som našiel ponuku z Číny na objímku za cca 17€... (?). Má niekto skúsenosť s daným nákupom ďalej od SVK hraníc ? Taktiež servis fototechniky niekde na východe SVK ,max. stred. Servis Mach Vladimír poznám. Ďakujem. Prípadne mi prosím môžete zavolať (0905 368 253), spätne vám zavolám.

Peter Cehlárik

Peter Cehlárik | Návštevník pred 2 rokmi

Tí ktorí majú bloknutú možnosť komentovania fotografií fotia na prd. Sú si toho vedomí. Pán Ondrážko D5, D810, oly nič nepomáha? Možno by pomohla kritika pod fotkami. Skúsite to?

Peter Olympus

Peter Olympus | Návštevník pred 3 rokmi

Peter, podľa Vášho komentára sa venujete fotografiii veľmi malo, čím skôr začnete tým skôr môžte pokračovať...držím palce. PS: ... ak aspoň teoreticky sa naučíte ovládať zrkadlovku, doporučujem Vám Olympus zatiaľ nejakú základnú radu.

Peter Fazekaš

Peter Fazekaš | Návštevník pred 3 rokmi

Dušan máš pravdu, ten zelený chavkoš s D5 a tristovkou je ako z mobilu. Škoda 10000€. Sú ľudia, čo nebudú vedieť fotiť nikdy ani s D10 a takých tu je viac. Teraz je móda oly, ten fotí sám :))))) Stovky ľudí odložili zrkadlá lebo im to nešlo. Najviac ma vedia pobaviť tie falošné komentáre riťolezcov...Ani sa nečudujem, že sem už prispieva čoraz menej fotografov.

Dušan

Dušan | Návštevník pred 3 rokmi

No, niektorí tu máte výbavu za tisíce, ale fotky otrasné. Hlavne tí, ktorí si neželajú komentáre od návštevníkov. Menovať nebudem, veď to všetci vidia na prvý pohľad.

Dominik Kalata

Dominik Kalata | Člen SAFP pred 3 rokmi

Michal, prepáč že až teraz odpovedám na koment / bol som v nemocnici / Ďakujem ,určite poteší ked sa ti naše fotografie páčia a inšpirujú , ale myslím si že je tu viac vynikajúcich fotografov pred ktorými dávam klobúk dole. Sú tu ľudia , ktorý mi pomohli , radili keď som začínal , ktorým patrí veľké - Ďakujem .

Ladislav Dzivjak

Ladislav Dzivjak | Člen SAFP pred 3 rokmi

Michal, hlboko si vážim takéto uznanie aj keď som z toho mierne v šoku :-D, že som bol označený ako jeden z TOP fotografov. Poznám totiž veľa iných skvelých fotografov z našej asociácie ktorí si takéto uznanie určite zaslúžia viac ako ja, počnúc Dominom Kalatom, ktorého týmto pozdravujem. Takže ešte raz ďakujem. Prajem dobré svetlo a hlavne pekné zážitky z prírody.

Michal

Michal | Návštevník pred 3 rokmi

Obrovský obdiv fotografom Ladislavi Dzivjakovi a Dominikovi Kalatovi. Keďže Vás, pri prezeraní vašich úžasných záberov vnímam ako TOP fotografov Slovenska, držím Vám obom prsty, aby ste nás ,, amatérskych fotografov " čím viac motivovali k fotografovaniu wild life . Ďakujem

Jakub Mrocek

Jakub Mrocek | Člen SAFP pred 3 rokmi

Dobry den, Dano, hodnotenie fotiek bolo odstranene na zaklade dohody clenskej zakladne na poslednej schodzi, kedze bolo castejsie zneuzivane, ako vyuzivane na konstruktivne hodnotenie...

Dano

Dano | Návštevník pred 3 rokmi

P. Mrocek, zaujímalo by ma prečo zmizla možnosť bodovania fotografií? Snáď sa niekto sťažoval, že pod fotkou nemal čisté päťky? Ďakujem za odpoveď.

Jakub Mrocek

Jakub Mrocek | Člen SAFP pred 4 rokmi

Dobry den, vazime si vsetky prispevky v knihe navstev - pokial su slusne a vecne. Dva prispevky z nedavnej doby som z knihy navstev odstranil, nakolko prekracovali normy slusneho vyjadrovania a prechadzali do osobneho urazania. Opatovne preto vyzyvam vsetkych, aby pisali slusne a hlavne bez osobnych urazok. Po novom si mozu autori vybrat, ci ich fotky mozu byt komentovane navstevnikmi stranky. Budem preto rad, pokial sa diskusia prenesie pod predmetne fotky a konkretne podrobnosti sa budu riesit tam. Myslim, ze pokial sa vratime k slusnej komunikacii, drtiva vacsina clenov si komentovanie svojich fotiek zapne. Dakujem za respektovanie a prajem vsetkym pekny den.

Pavol Bukovan

Pavol Bukovan | Návštevník pred 4 rokmi

Dobrý deň, kniha návštev má iný zmysel a to ten, že napíšete buď sa mi to páči alebo nie a poprípade poviem prečo netreba tu diskutovať a osočovať sa bez predstavenia svojej tvorby. Ak ma poznáte viete, že do diskusií sa nezapájam a ak mám aj tu potrebu okomentovať tvorbu druhého človeka poviem vecnú kritiku a viac to nerozmazávam. Je mi osobne ľúto, že sa tu ľudia napádajú toto sem nepatrí a preto poprosím všetkých aby si uvážili čo chcú komentovať a ako. Všetkým fotografom prajem dobré svetlo a hlavne čistú myseľ !!!

Andrej P.

Andrej P. | Návštevník pred 4 rokmi

Ako pokus o vtip to beriem, to je vsetko na co ste sa zmohli?

Ľubomír Ondráško

Ľubomír Ondráško | Člen SAFP pred 4 rokmi

Andrej P, , zabudol si zmeniť svoje meno, keď si sám sebe odpovedáš :-)

Andrej P.

Andrej P. | Návštevník pred 4 rokmi

Vážený pán Andrej P., prečo si myslite, že práve Vy viete čo je Wildlife a čo nie je. Vari fotografie zhotovené v hospodárskom lese v polovnom revíri, ktoré obhospodaruje miestne poľovné združenie. Aj fotografujete alebo uprednostňujete kritiku. Aranžované fotografovanie vtáctva nie je podľa Vás Wildlife, Vása tvorba a tvorba iných kolegov je Wildife? Máte prilezitost, vo svojej anonymite hodnotiť prácu iných a to Vám ide najlepšie. Máte však pravdu,na členskej schôdze sa riešia “blbosti”, z dôvodu zaneprazdnosti bývalého predsedu a zaneprázdnenosťi súčasného predsedu, prakticky bol zvolený proti svojej volí.

Andrej P.

Andrej P. | Návštevník pred 4 rokmi

P. Detko nechapem vase kometare pod fotkami. Preco za dva a preco....? Par " lovcov fotiek" si vydupali zakaz komentarov svojich "uzasnych" fotografií lebo si nechceli citat kritiku pod ich superdielami. Teraz vam zacinaju vadit nizke body? Na otazku preco by som vam vedel odpovedat pod fotkou, ale zial to nejde lebo ste to zakazali a zdovodnovat svoje hodnotenie v knihe navstev sa mi zda ...........(treba si domysliet) rovnako ako aj zakaz komentarov pod fotkami. Treba si uvedomit, ze zverejnenim fotografie idete vlastne s kozou na trh a nie kazdy bude nad fotkou hikat ako somar, zvlast nad priemernymi až podpriemernymi fotografiami. V poslednej dobe bola vrcholom vsetkeho fotka sojky s myšou v zobaku, ktorú autor vymazal. Myš bola sojke podhodena, tvrdá ako kamen a neprirodzene zdeformovana...jednou vetou wildlife ako vysity! Takto by som mohol pokracovat v x pripadoch, ale bola by to strata casu. Na clenskej schodzi riesite blbosti, či zakazat komentare, pripadne bodovanie, no ja by som skor rieslil s clenmi kde su hranice wildlife fotografie a niektorym by sa zislo vysvetlit, co to wildlife fotografia vobec je. Kazdopadne si myslim, ze za zamyslenie by tiez stalo, ci je vhodne pouzivat v nazve stranky slovo wildlife a oznacovat sa tiez za wildlife fotografa . Ak by ste mi nahodou chceli aj v tomto pripade polozit otazku PRECO? tak vam pre istotu odpovedam hned, ale trochu vám to stazim a odpoved si budete musiet pohladat v galeriach svojich kolegov tiezwildlifefofografov. Zelam Jakubovi pevne nervy, aby pozdvihol uroven stranky a nebal sa poupratovat galerie fotografov... mimochodom v jeho galerii to vyzera ako u wildfotografa. A.P.

Henrich Kováč

Henrich Kováč | Návštevník pred 4 rokmi

P. Detko, mlčať ja zlato ☺